איסוף וטיפול בתרופות פגות תוקף - מכבי שירותי בריאות


חברי מכבי היקרים,
בימים אלו משיקה מכבי שירות חדש. לא מדובר בתרופה חדשה, בטיפול מיוחד וגם לא בשיטה חדשה להפחתת משקל. הפעם אנחנו עושים את הדבר הנכון לא רק לבריאותנו אלא גם נכון וחשוב לסביבה ולדורות הבאים שירשו את הארץ. מדובר על מהלך לאיסוף ולטיפול בתרופות פגות תוקף.
עד היום כולנו זרקנו את שאריות התרופות לפח האשפה או לשירותים וחשבנו שבכך נפטרנו מהן, אך לא! שאריות החומרים הפעילים בתרופות נשארות בסביבה ואינן מטופלות כראוי ע"י מכוני הטיהור. כבר היום מחקרים ראשונים מצביעים על פוטנציאל הנזק הסביבתי והבריאותי העצום שיש בחומרים אלו ולכן חובה עלינו להתאמץ ולמנוע מהם להגיע לסביבה.

במסגרת השירות החדש יוצבו בסניפי מכבי פחי איסוף מיוחדים המיועדים לקלוט את התרופות שיש לכם בבית, שהינן פגות תוקף או שאין בהן שימוש. התרופות אשר תביאו יאספו על ידי גורם מוסמך לטיפול בחומרים מסוכנים ויועברו להטמנה או לשריפה באתר ייעודי ברמת חובב. השירות שמציעה מכבי מיועד לכלל הציבור ולא רק לחברי הקופה. השירות אינו כרוך בתשלום אולם מצריך מודעות ונכונות לאסוף את התרופות הישנות שיש לנו בבית במגירה, להביא אותן לסניף או לבית המרקחת של מכבי ולדעת שעשנו משהו טוב למען איכות הסביבה.
יחד נהפוך את חג הפסח לשמח יותר גם לסביבה וננצל את הניקיונות לביעור בריא של התרופות.
נשמח אם תעבירו מידע זה גם לחבריכם.
בברכת חג שמח!
דר' אהוד קוקיה, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות

כתובות ושעות פעילות של הסניפים ובתי המרקחת של מכבי בהם ניתן למסור את התרופות הישנות
לפרטים נוספים לחצו כאן