אם שותים - אוכליםמאת: צוות נטוגרין

אנשים רבים המקפידים לשמור על משקלם נוהגים לבצע קיזוז קלוריות, לדוגמא: אם יודעים שבערב יוצאים לארוחה אז נוהגים לאכול פחות במהלך היום, זאת כדי לא לחרוג ממכסת הקלוריות היומית המומלצת.

מסתבר כי גם סטודנטים הדואגים למשקלם נוהגים לאכול פחות בימים בהם הם מתכננים לצאת ולשתות משקאות אלכוהוליים המכילים כידוע  כמות קלוריות רבה.

4271 סטודנטים גברים ונשים מעשר אוניברסיטאות אמריקאיות השתתפו במחקר  שנערך באמצעות סקר אינטרנטי על ידי חוקרים מאוניברסיטת  Wake Forest University שבמדינת בצפון קרוליינה.
39% מהמשתתפים במחקר דיווחו כי הם נוהגים לבצע הגבלה קלורית בימים בהם הם מתכוונים לשתות. כשרובם ציינו שהסיבה להגבלה הקלורית היא הרצון לשמור על משקלם. במחקר נמצא כי סטודנטים הנוהגים לאכול פחות בימים בהם הם נוהגים לשתות חשופים יותר ל"בלגאן".

הגבלת הקלוריות בימי השתייה אובחנה כגורמת לסטודנטיות: לשכרות יתר,  שכחה, לניצול מיני, קיום יחסי מין לא מוגנים ופציעות. בקרב הסטודנטים הבנים דווח על סיכויים גבוהים יותר להסתבך בקטטות.
לא ניתנה במחקר התייחסות לבעיית הנהיגה במצב שכרות אבל ניתן להסיק בוודאות שגם בתחום זה, הגבלת האכילה בימי שתייה תשפיע לרעה.

המסקנה המתבקשת לגבי אוכלוסיית "שומרי המשקל" היא לקבוע מחדש את סדרי העדיפויות בימים בהם מתכננים לשתות, וכמובן שהאמרה "אין לשתות על בטן ריקה" מקבלת משנה תוקף בעקבות מסקנות המחקר.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.