כושר וגוףהאם תוכל למנות משהוא חשוב יותר מבריאותך? שאל את אותם אנשים הסובלים מבריאות לקויה, ויאמרו לך שהם מוכנים להחליף כמעט כל דבר למען שיפור בריאותם. ללא בריאות טובה החיים קשים יותר, כרוכים במגבלות , בסבל, בהשקעת זמן וכסף לרופאים, תרופות וטיפולים. עובדות החיים מראות, שמרבית האנשים לומדים להעריך את בריאותם רק כאשר היא חסרה!  רק אז הם מבינים את משמעות האמרה העממית "העיקר הבריאות".
בספרו "כושר וגוף" מציע ד"ר מיכה קניץ  תרופה העשויה לשפר את בריאותך ואיכות חייך, למנוע מספר ניכר של מחלות נפוצות או לתת להן מזור, לשחרר לחצים נפשיים, לשפר את הופעתך ואת יכולתך הגופנית. כל זאת ללא תופעות לוואי! עבור תרופה כזו אתה ודאי תהייה מוכן לשלם סכומי עתק. אולם, אינך צריך לשלם מאומה, כיון שהתרופה ניתנת לך חינם! קוראים לתרופה זו "פעילות גופנית". כדי להנות מהשפעתה של התרופה כל שעליך לעשות הוא לבצע 4-3 אימונים בשבוע בפעילות גופנית נכונה וכל אימון ימשך 60-30 דקות.

תרופה זו  פשוטה, זולה, ניתן להשיגה בכל מקום "וליטול" אותה בכל מצב ולכן ניתן היה לצפות שתהיה בשימוש על ידי מרבית האוכלוסייה. אולם, הנתונים הסטטיסטיים מראים שרק כ- 20 - 25%  מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל עוסקת בפעילות גופנית סדירה, לפחות פעמיים בשבוע. אנשים רבים מעלים ספקות לגבי יעילות "התרופה" ושואלים - "אם התרופה כה טובה מדוע אינה בשימוש אוניברסאלי? על ידי כולם? אולי היא אינה עוזרת וחבל על השקעת הזמן?  ואולי היא מסוכנת לבריאות? 
"תרופת הפעילות הגופנית" מבוססת על אין ספור מחקרים מדעיים  שהתבצעו בשנים האחרונות המוכיחים מעל כל ספק את השפעתה החיובית של הפעילות הגופנית על בריאותו של האדם.

אישור נוסף לחשיבות הפעילות הגופנית התקבל לאחרונה לאור השינוי בגישת המוסדות הרפואיים לפעילות הגופנית. קופות החולים, הרופאים ובעיקר רופאי המשפחה, ממליצים כיום לעסוק בפעילות גופנית -  המלצה מצוינת!  אולם, ההמלצה אינה מלווה בהנחיות מעשיות ובהסברים מה לעשות, כמה, איך, באיזו עצימות, מה צריך להיות משך הפעילות וכדומה. התוצאה היא שרבים מהאנשים מסכימים עם המלצות הרופאים, אבל פעילות גופנית אינם עושים.
ניתן להצביע על ארבע סיבות עיקריות לעובדה ש - 75 - 80%   מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל אינה עוסקת בפעילות גופנית סדירה.

1. חלק גדול מהאוכלוסייה פשוט חסר ידע  ואינו מבין את הקשר בין  הפעילות הגופנית לבין בריאות ולכן מפקפק בהשפעתה של הפעילות הגופנית על בריאותו.
2. חלק מהאוכלוסייה נמנע מפעילות גופנית בגלל החשש לנזקים בריאותיים. 
3. יש החושבים שניתן לשפר כושר גופני רק בפעילות גופנית קשה ומאומצת ואינם מבינים ששינוי באורח החיים לחיים פעילים יותר יביא גם הוא לתוצאות רצויות.
4. הסיבה העיקרית לכך שמרבית האנשים אינם פעילים גופנית, היא פסיכולוגית ומתאפיינת בתירוצים כגון:
• אין לי זמן
• אני עייף מדי
• אין לי את האמצעים הכספיים לקנות ציוד, או להירשם למועדון בריאות
• אני מתבייש שיראו אותי עוסק בפעילות גופנית
• אני לא אוהב להזיע
• אני מבוגר מידי
• הפעילות הגופנית מקלקלת לי את התסרוקת…
• יש לי "כושר גופני טבעי" אני לא זקוק לפעילות הגופנית

ניתן לראות שהימנעות מפעילות גופנית נובעת בעיקר מתירוצים, שסיבתם חוסר ידע, הבנה ומהעדר הנחיות והסברים לביצועה.
ספר זה אינו בא להציג תיאוריות או גישות פילוסופיות על חשיבות הפעילות הגופנית. אלא, מקנה ידע מעשי בכל הקשור לעיסוק בפעילות הגופנית כמו: הצבת מטרות ריאליות, התארגנות נכונה לקראת הפעילות, בחירת פעילויות גופניות מתאימות, תכנון נכון של עצימות האימון הבודד ומשכו ותכנון תקופת אימונים, כיצד להתמודד עם בעיות המתעוררות תוך כדי פעילות גופנית וכדומה.


הספר מבוסס על מידע מדעי, מקצועי עדכני וניסיונו האישי של ד"ר קניץ במשך כ-40 שנה בתחומים רבים כמו: הוראה, אימון, מחקר, כתיבה וכספורטאי פעיל בארץ ובחו"ל.
ד"ר קניץ יישם בספר זה את  ניסיונו האישי כספורטאי במגוון ענפי ספורט: כשחיין, שוער ושחקן כדור מים בנבחרת ישראל, שחקן ליגה בטניס, אלוף ישראל בטריאתלון (קבוצות גיל) במשך 10 שנים והישראלי הראשון שהתחרה ב"איש הברזל", אליפות העולם בטריאתלון בהוואי. כיום בגיל 73 מיכה עוסק ועדיין פעיל (כמעט) בכל הפעילויות הגופניות המוצגות בספר זה החל מאימון המשקולות בחדר הכושר, תרגילי הגמישות, פעילות אירובית כמו: הליכה, ריצה, רכיבת אופניים, שחייה, משחקי כדור, סקווש, גלישת גלים ורוח, סקי שלג ולאחרונה אף בגולף. 

ספר זה יעזור לך בצעדיך הראשונים וינחה אותך בהמשך פעילותך הגופנית :
• תלמד כיצד להתקדם צעד אחר צעד תוך כדי ההשתפרות ביכולתך הגופנית.
• תלמד כיצד לבנות תוכנית אימונים שמתאימה לך.
• תקבל עצות מעשיות במספר רב של פעילויות גופניות.
• תלמד להכיר את יתרונותיהם וחסרונותיהם  של ענפי ספורט ומכשירי כושר  שונים.
• המידע יאפשר לך לבחור בפעילות הגופנית המתאימה ויקנה לך את היכולת לעסוק במגוון רחב של  ענפי ספורט בהתאם למטרותיך.
• הספר ימנע ממך להתפתות ולעסוק בפעילויות גופניות בלתי נכונות, להשתמש "במוצרי פלא" להורדה במשקל. להשתמש באמצעי עזר המזיקים לבריאות ושתועלתם מפוקפקת, כגון: "מכנסים להרזיה" (השורפים כביכול את שכבות השומן בבטן ובירכיים), "סבון אצות ים" (שמפיציו טוענים שהוא ממיס את השומנים להפחתת משקל מהירה), מכשירי אלקטרודות לגירוי חשמלי של  השרירים, או מיטות שמפעילות את אברי הגוף ללא כל מאמץ מצדך, שמטרתם על פי ממציאיהם לחזק שרירים או  לשרוף" קלוריות ועוד מכשירים נוספים העולים כסף רב ותועלתם אפסית.


• בספר לא תימצא נוסחאות לדיאטות הרזיה מהירה, שאינן נותנות תוצאות בטווח הארוך. 95% מהמשתמשים בהם חוזרים למשקלם הקודם או אפילו למשקל רב יותר. לעומת זאת, תלמד/י את הדרך הנכונה והבטוחה להרזיה ולשמירה על משקל גוף תקין המבוססת על פעילות גופנית משולבת באכילה נכונה.

לרכישת הספר בחנות