מחזור בקבוקים


 באדיבות שלמור תקשורת

תאגיד המחזור הודיע על תשלום דמי טיפול לרשתות המזון עבור קבלת הבקבוקים למיחזור ומתן שירות הולם לצרכן.

נחמה רונן:  "בתי העסק יצטרכו מעתה לשנות את גישתם כלפי הציבור בכל הקשור לקבלת מיכלי המשקה למיחזור"

תאגיד המחזור אל"ה הודיע על הסכם פורץ דרך עם בתי העסק והרשתות המזון ברחבי הארץ, במסגרתו יעניק התאגיד תמורה כספית לבתי העסק, עבור קליטת מכלי המשקה והשבת דמי הפיקדון לציבור. מדובר על מהלך שעלותו השנתית נאמדת במספר מיליוני ₪ והוא ימומן ע"י יצרני המשקאות.
מטרת ההסכם להעניק לבתי העסק אשר יאספו כמויות גדולות של בקבוקים, תמריץ לקבל את מיכלי המשקה מהציבור הרחב ולהעבירם למיחזור. מדובר על מאות אלפי בקבוקים מדי חודש, אשר ידרש בית העסק לאסוף על-מנת להנות מהתשלום.

נחמה רונן, יו"ר אל"ה: "למרות החוק המחייב את רשתות המזון לקבל את מיכלי המשקה החייבים בפיקדון למיחזור, הערימו אלה קשיים רבים, מה שהביא את הציבור להפסיק לחלוטין לממש את זכותו ולקבל את דמי הפיקדון. כתוצאה מכך מיליוני מיכלי משקה נזרקו לפחי האשפה ונשארו מחוץ למעגל המיחזור. אני מעריכה כי בעקבות ההסכם ושינוי הגישה מצד רשתות השיווק ובתי העסק יתווספו בשנה כ-20 מיליון מיכלי משקה למיחזור".

דמי הטיפול שיוענקו לרשתות המזון ולבתי העסק יאפשרו להם להקצות כח אדם מיוחד לטיפול בבקבוקים ולהשבת דמי הפיקדון לצרכן. גם הרשתות מצידן התחייבו להעמיד לטובת הנושא את אמצעי השיווק והפרסום, שברשותן, בכדי לתרום להצלחת המהלך.

הרשתות ובתי העסק יקבלו מכל צרכן עד 50 בקבוקים, וזאת בכדי למנוע כניסתם של גופים מסחריים לתחום ובכדי לאפשר לכל אדם להביא מביתו שלו את הבקבוקים שהוא צבר במהלך השבוע.

כיום רשומים כלקוחות בתאגיד המחזור למעלה מ-3,309 בתי עסק וסניפי רשתות מזון.

עד היום נאספו במקומות אלו כ- 80 מליון מיכלי משקה בשנה.