אולי עוד קיץ...


מאת: דנה אברמוביץ - דיאטנית קלינית,  דיאטה קלאב

עליית הטמפרטורה והלחות, ריחות היסמין והיערה המשכרים ופתיחת עונת הרחצה לא מאפשרים גם לשונאי הקיץ המובהקים להתעלם מבואו.
ולכל אלה, שהצליחו בעונת החורף המגוננת להסתתר תחת שכבות הפליז והצמר ולדחוק את הטיפול בבעיית המשקל עד "אחרי החגים", הגיעה שעת האפס.
החום והלחות מערטלים אותנו מבגדינו וחושפים בבוטות את מה שכל כך התאמצנו להסתיר.
ועכשיו, כשאנו ניצבים מול האמת הערומה (תרתי משמע) אין לנו ברירה אלא לבחור:
לקחת את עצמנו בידיים (למרות הכובד) או להמשיך ולחפש שבילי בריחה.


לאלה מכם שבחרו באפשרות הראשונה, אף פעם לא מאוחר להתחיל. הרי הקיץ תמיד יחזור ואף פעם לא מאוחר מדי להרגיש טוב עם עצמכם.
כניסה לשגרת פעילות גופנית היא התחלה טובה ומומלצת. נכון שהחום והלחות אולי מרתיעים את הצועדים בחוץ (למעט אלו הטועים לחשוב שככל שהם מזיעים יותר, כך הם שורפים יותר קלוריות...), אבל שחיה בבריכה או אימון בחדר כושר ממוזג הם תחליפים ראויים ומהנים לא פחות.
ואם בתחליפים עסקינן, הרי שקיימים לא מעט מזונות קיציים הבאים לקראתכם בעניין. החל בסלטי ירקות למיניהם, אלו שבחורף הקר לא עברו בקלות את מבחן החיך, דרך המגוון הרחב של הגלידות הדיאטטיות וכלה בפירות הקיץ המגוונים.

אין זה חדש שאכילת ירקות טריים בריאה ומסייעת לירידה במשקל. לכל אלו שההתעסקות עם הכנת המזון מיגעת אותם, קיימים היום בשוק ירקות (בעיקר עליים) שכבר עברו חיתוך ושטיפה, כך שכל שנותר הוא לתבל ולאכול. כך למשל, סלט מעלי בייבי שטופים, עם תוספת עגבניות שרי ופטריות טריות, שמן זית, חופן גרעיני חמנייה ומלח יספקו ארוחה מרעננת ומשביעה.

גם הפירות יכולים להשתתף בחגיגה. תוספת פלחי תפוח או אפרסק וענבים לסלט תשדרג אותו ואת ההנאה ממנו. ולמי שעדיין לא בטוח, ירקות דלים מאד בקלוריות ולכן ניתן לאכול מהם כמעט ללא הגבלה, בעוד שהפירות, עשירים בסוכר ולכן בקלוריות ואכילתם צריכה להיות מוקצבת.
אוהבי הפירות, אלו שחיכו כל החורף לאבטיח קר, ענבים עסיסיים ואפרסקים מתוקים, אלו שעבורם 3 מנות פרי ביום הן סוג של עלבון, יכולים לתכנן את התפריט היומי שלהם על בסיס פירות. כך למשל, פרוסת אבטיח מכובדת עם גבינה צפתית 5% שומן יכולה להוות תחליף לארוחת ערב, כמו גם סלט פירות.

לחובבי הגלידות קיימים פתרונות מזה שנים רבות בצורת הגלידות הדיאטטיות. גלידות אלה מתחלקות לגלידות מופחתות השומן, אלו המכילות 2% שומן בלבד (בהשוואה לאחיותיה המכילות 30%), אבל ממותקת ע"י סוכר, ולגלידות בעלות 0% שומן הממותקות ע"י ממתיק מלאכותי (ומכונות לייט או דאיט). המודעות ההולכת וגוברת לתזונה דלת שומן רווי וקלוריות והדרישה למוצרי מזון כאלה מביאה את היצרנים להיצע גלידות מתחדש מדי שנה.
כך שבסופו של יום, מגוון הפתרונות ההולך ומתרחב מצמצם את מגוון התירוצים ומה שנשאר זו ההחלטה: האם הקיץ?

רוצה לקבל פרטים אודות קבוצת תמיכה באזור מגורייך?  לחץ כאן

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

 

קישורים ממומנים: