פעילות גופנית "על הדרך"


ד"ר גבי מור ז"ל, גרס כי יש לארגן את מערך החיים סביב הפעילות הגופנית. גבי המליץ לעגן את הפעילות הגופנית כאבן יסוד במערך החיים שאין לוותר עליה. ברם, חלק מהקוראים, חי במערך המקשה על עיסוק סדיר בפעילות גופנית, לכן עליו ל"המציא" אפשרויות לפעילות גופנית, השזורות בשגרת היום ואינן מצריכות התארגנות מיוחדת או הקצאת זמן יקר.

אחד מקוראנו, בחר לרדת בתחנת אוטובוס אחת לפני ביתו, ולהמשיך את המרחק הנותר בהליכה, קוראת נוספת בחרה לעלות ברגל לדירתה בקומה השלישית פעמיים ביום, וגולש נוסף מפצל את קניותיו במכולת כך שיידרש כל יום ללכת רגלית ולבצע קנייה, וגולשת אחרת רכשה שקיות זבל קטנות כך שלעיתים היא נדרשת לרדת שלוש פעמים ביום לפח האשפה בבניין. 

כל אלו "מרוויחים" פעילות גופנית "על הדרך", ואתם?

מגוון האפשרויות לשילוב פעילות גופנית במערך החיים רחב ואינו מוגבל להליכה בלבד, בזמן הישיבה על כסא במשרד ניתן לבצע פשיטת ירך.
ניתן לקשור את שרוך הנעליים כאשר הרגל ישרה (או כמעט ישרה) ובכך להפוך פעילות יום יומית ל"אימון גמישות".
ניתן לצחצח שיניים או להסתרק ביד החלשה ועל ידי כך לשפר גם את תפקוד המוח וגם את היכולת המוטורית (לא הייתי ממליץ להתגלח ביד החלשה....) ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם.
גם לקוראנו המסוגלים לאמץ את משנתו של ד"ר גבי מור ולעגן פעילות גופנית באופן סדיר, מומלץ להוסיף "פעילות גופנית על הדרך" ובכך להעצים את אפקט הפעילות המצטבר.