בעקבות ה- WELLNESS


איכות חיים

"לחיות היא האמנות הגדולה מכולן. רוב האנשים רק קיימים"
(מארק טווין)

ככל שאנו מתקדמים בתפיסה טכנולוגית וחומרית של העולם סביבנו, כך גדלה תחושת השליטה בגורלנו. ואולי דווקא אז גדל והולך הפער בין תחושת השליטה לכאורה, לבין ההכרה בחוסר היכולת שלנו לשלוט בגורלנו, בנעשה סביבנו, בקרובינו ולמעשה בכל דבר למעט במי אנחנו בעיני עצמנו. המושג WELLNESS נולד באמריקה של סוף שנות ה-50 על ידי ד"ר אלברט דאן ונשגר בשפה האמריקאית בשנות השמונים של המאה העשרים, כתגובה על דיסוננס הולך וגדל אל מול עידן דינמי שמציע פתרונות מהירים למצוקות עמוקות וקיומיות, ממש כמו מקדולנדס רוחני, אבל כמוה גם גובה מחיר יקר, שאת חלקו משלמת החברה המערבית ממש בימים אלה – ברשימת מחלות כרוניות הולכת וגדלה, של הנפש כמו גם של הגוף, בבעיות משקל שמתחילות בגיל הרך, באנרגיות בלתי מתועלות שגוררות בעיות אלימות קשות, בהתמוטטות כלכלית כללית כתוצר ישיר של חיים כאילו אין מחר והרשימה כמובן עוד ארוכה.

מכיוון שמדובר במונח ששייך לסלנג מקומי, תרגומו של המונח WELLNESS לשפות אחרות בלתי אפשרי. מדובר בעצם בפילוסופיית חיים שחותרת לתפקוד תקין ומאוזן של כל תחומי החיים של הפרט – בריאות הגוף והנפש, ערך עצמי, תפיסת מציאות חיובית ומימוש הזכות האנושית לצמוח, להתפתח וליהנות מהדרך. במובן הזה, WELLNESS שם דגש על הדרך ולא על התוצאה, על תפיסת הרצון ולא על הרצון עצמו, על האיזון בין רוח לחומר ולא על הפרדה ביניהם בבחינת מותרות לעומת כורח מציאותי .
עם כל כמה שהיינו רוצים לדווח לכם על הדרכים הבטוחות להשגת WELLNESS בשמונה שבועות או לשלוח אתכם לסדנת WELLNESS שאחריה תחיו באושר ועושר, רובנו כבר יודעים מעל ומעבר לכל ספק שהדרך לשם קצת יותר מורכבת, ממש כמו החיים עצמם. אבל מכיוון שנקודת ההנחה היא ש- הדרך היא חלק בלתי נפרד מהתוצאה
אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע בעקבות ה- WELLNESS, מתוך אמונה שלמה שהוא או היא נמצאים אי שם, מחכים להתגלות.
בצד דיון מעמיק ורב-תחומי, רשימות של טיפים ועצות, כתבות, מאמרים ומחקרים שיקדמו אתכם לעבר ה-WELLNESS הנכסף, אנחנו מבטיחים לפזר פה ושם קורטוב של קלילות.

כלים ומידע לניהול הבריאות